Среда, 20.06.2018, 05:39
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Освіта
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Яндекс.Метрика
...
...
Вход на сайт
Block title
Block title
Главная » Файлы » Мои файлы

Усвідомлений вибір професії, як запорука життєвого успіху
Весь материал в архиве.
Уважаемый посетитель сайта!
Чтобы скачать, Вам нужно кликнуть по рекламе.

27.10.2012, 18:34

 Тема.  Усвідомлений вибір професії, як запорука життєвого успіху

Мета: ознайомлення учнів з формами  поділу праці, історією виникнення професії, поняття «професія», вибір професій, спеціальність, класифікація професій.

Обладнання:     1.таблиця «Професії й спеціальності»

                        2.тест ДДО Є. Клімова

                        3.Тест Джон  Холланда

                        4.Інтерактивна дошка.

Хід заняття

Вступне слово.

Дорога, шлях, стежина. Слова-синоніми. Усі вони різні за формою, але близькі за значенням. Дорога манить ступити на неї. Але коли ступиш — не зупинишся. Вона то спускається вниз, то піднімається вгору, далеко до заповітної мрії. Але яка ж дорога найкраща? Як важливо вибрати в житті свою дорогу. Від того яку ти вибереш, як ти підеш по ній, з ким, хто тебе поведе, залежить твоя доля. Незабаром ви повинні будете зробити перший серйозний крок у майбутнє. І ціна цього кроку — ваша доля. Напевно, нікому не треба пояснювати, що в умовах твердої конкуренції на ринку праці місце під сонцем зможе завоювати лише той, хто зможе довести свою компетентність, корисність.

Отже,  ви зрозуміли, що на сьогоднішньому занятті ми з вами будемо говорити про вибір професії. Тема нашого заняття «Усвідомлений вибір професії, як запорука життєвого успіху». Ми з вами ознайомимося з поняттям «професія», «діяльність»,  класифікація професії, типи професій, спеціальність.

Вправа «Знайомство»

Але перед тим, як розпочати наше заняття, давайте з вами познайомимось. Знайомство наше буде проводитись в цікавій формі. Ви назвете своє ім’я і зразу ж називаєте вид професій, який починається на першу букву вашого імені. Ну, наприклад : Василь – ветеринар.

(вправа «Знайомство»)

Мені дуже приємно з вами познайомитись. Мене звати Мирослава – муляр.

Ну що ж, завдання ви виконали.

А скажіть, будь ласка,  чи важко було  пригадувати професії?

(відповіді учнів)

Ви змогли переконатись, що професій багато. Як на вашу думку, що означає слово професія? (відповіді учнів)

Давайте я вам трохи допоможу. Подивіться на дошку, ви бачите набір слів і словосполучень. Давайте  разом складемо з них поняття «професія».

який вимагає

− це вид

спеціальної підготовки

певного рівня

трудової діяльності,

знань,

джерелом доходу.

і може бути

 

Професія – це вид трудової діяльності, який вимагає певного рівня знань, спеціальної підготовки і може бути джерелом доходу.

Слово «професія» виникло на Землі дуже давно, що підтверджують найдавніші пам’ятки, знайдені археологами. Свідоцтво про роль усвідомленого вибору професійної діяльності ми знаходимо навіть у Новому заповіті (послання св.апостола Павла до римлян 12.6,7,8).

(учень прочитує уривок з Нового заповіту)

«Імама єно різні дари, згідно з благодаттю, даною нам. Коли пророцтво − виконуй йодв міру віри, а коли служіння − будь на служінні, коли вчитель − на навчанні, коли утешітель − на потішанні, хто подає − у простоті, хто головує − то з пильністю, хто милосердствує − то з привітністю!»

Отже, можна сказати, що професія вимагає певного рівня знань, спеціальної підготовки. Оскільки професія це вид діяльності, спробуємо дати визначення , що таке діяльність.

(відповіді учнів)

Діяльність це активність людини спрямована на досягнення осмислено поставленої мети.

− Як ви думаєте, чи можна прожити без професії?

(відповіді учнів «Я вважаю, що…, я теж думаю, що…, а на мою думку…»)

Профорієнтаційна гра «Вгадай професію»

Ну а зараз ми знову з вами пограємо.

Учень загадує професію і потім за допомогою іменників та прикметників характеризує її. Інші учні відгадують.

Отже, бачите, що ви намагалися вгадати професію, аналізуючи певні її ознаки, класифікуючи отримані відомості. І це вам допомагає виконати завдання.

У світ існує понад 40 тисяч професій. У такому різноманітті складно орієнтуватись, тому вчені розробили класифікації професій. Одну з таких класифікацій розробив американський психолог Джон Холланд, він виходив з того що всі професії можна об’єднати в 6 основних моделей професійного середовища, яким відповідає 6 основних типів орієнтації особистості.

Ø Реалістичний

Ø Інтелектуальний

Ø Соціальний

Ø Стандартний

Ø Заповзятливий

Ø Артистичний

На минулому занятті ми з вами заповнили Опитувальник Дж.Холланда і тепер я роздам вам ваші роботи і ви ознайомитеся з результатами.

(учні по черзі називають свої типи)

Існує ще одна психологічна класифікація, запропонована Є.Клімовим. В основу цієї класифікації покладено поділ професій за предметом праці:

Ø Людина – техніка

Ø Людина – природа

Ø Людина – людина


Категория: Мои файлы<
Просмотров: 790 | Загрузок: 113 | Рейтинг: 0.0/0