Воскресенье, 22.04.2018, 14:18
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Освіта
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Яндекс.Метрика
...
...
Вход на сайт
Block title
Block title
Главная » Файлы » Календарні плани » Біологія

Тема: «Лікарські рослини у житті людини. Збирання і заготівля лікарських рослин»
Весь материал в архиве.
Уважаемый посетитель сайта!
Чтобы скачать, Вам нужно кликнуть по рекламе.

27.10.2012, 18:38

Тема: «Лікарські рослини у житті людини.

Збирання і заготівля лікарських рослин»

 

Мета: розширити знання учнів про лікарські рослини, їх значення в житті людини, формувати в учнів вміння і навички збору лікарських рослин, їх зберігання.

Обладнання: таблиці; гербарні екземпляри різних лікарських рослин, дидактичний матеріал книги: «Травы, дарующие здоровье», лікарські трави.

Основні терміни і поняття: лікарські рослини, фармакологія, хіміко-фармацевтична промисловість.

Структура модулю, форми і методи роботи.

1 м-м. ЗП   1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

                   Слово вчителя.

         Дуже давно, коли на Землі ще не було людини, грунт проткнув маленький пагінець, потягнувся до неба, до сонця й розквітнув квіткою. Якою була та квітка, ніхто не знає. Але, без сумніву, у світ прийшла краса. Люди всіх часів і народів вшановували рослини, бо вважали їх посередниками між небом і землею. Значення рослин в житті людини важко переоцінити. Учені знайшли в них лікарські речовини, цінні ефірні олії. Постановка проблемного запитання: Діти, чи всі ви добре знаєте рослини, які ростуть навколо нас. А якими властивостями вони володіють? Сьогодні ми збагатимо знання про наших зелених сусідів. Тема нашого уроку: (діти записують тему в зошити). Сьогодні ми з вами відвідуємо Зелену Аптеку і дізнаємося багато цікавого. Вивчення і застосування людиною лікарських рослин у боротьбі з хворобами має багатовікову історію. У нас в гостях історик, якому я даю слово. Далі йдуть елементи рольової гри (деякі учні отримали випереджаючі домашні завдання).

         Історик (учень виступає з повідомленням). Дуже давно наші предки почали підмічати лікарські властивості деяких рослин. В античній медицині лікарські рослини використовувались дуже широко. Так, один з її засновників – Гіппократ (160-377р. до н.е.) вивчив і описав 200 лікарських рослин. Видатний лікар і філософ Авіценна (980-1037рр.) у відомій книзі «Канон лікарської науки навів дані про 811 найпростіших лік, з яких 612 рослинного походження. Ліки травами отримали значний розвиток у Древній Русі. А пам’ятнику російської культури ХІ ст. «Збірник Великого князя Святослава Ярославовича» даний опис значної кількості лікарських рослин і їх лікарського використовування. В 1581 р. Іван Грозний видає указ про відкриття першої на Русі аптеки для обслуговування Царського двору і його оточення, а в 1585р. був виданий перший російський «Травник», а в 1724 році була відкрита Петербурзька Академія наук, в якій вивченням лікарських рослин зайнялися ботаніки і лікарі. Поступово лікування рослинами з глибини століть дійшло до наших днів і в сучасний час широко використовується.

         Вчитель: А чому в наш час, коли є велика кількість синтетичних препаратів, антибіотиків, які використовують медики, зацікавлення до лікування травами не згасло, а навпаки, чому, вам цікаво це знати, діти. (Так). У нас в гостях лікар-фармацевт (вчитель називає прізвище, ім’я, по-батькові).

         Лікар-фармацевт. В наш час, у зв’язку з важким екологічним станом в країні спостерігається значний рост алергічних реакцій на прийом синтетичних ліків. Тому в останній час з кожним днем ми являємося свідками підйому на достатню висоту багатовікового досвіду народної медицини, а хворі все частіше прибігають до лікування настоями і відварами цілющих трав. 30% лікарських препаратів отримують з рослин, які мають менш шкідливий вплив на людський організм, чим штучні препарати. Ми, лікарі – фітотерапевти використовуємо лікарські рослини як в науковій медицині, так і в народній.

Продовження в архіві

Категория: Біологія<
Просмотров: 1892 | Загрузок: 129 | Рейтинг: 4.3/3